Policjanci z powiatu chojnickiego zatrzymali w weekend 9 pijanych kierowców

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. 

Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami.

Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z powiatu chojnickiego w czasie weekendu zatrzymali 9 takich kierowców.

Pomimo wielu apeli i przestróg ze strony Policji, jak też znacznego zaostrzenia konsekwencji prawnych wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, nadal wiele osób wsiada za kierownicę po alkoholu. Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu, ciągle eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących. Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne bądź rower pod wpływem alkoholu. Sprawcy to mężczyźni w wieku od 18 do 53 lat. Tylko na terenie gminy Czersk policjanci zatrzymali 3 cyklistów i 1 kierującego samochodem, którzy wcześniej pili alkohol. Do kolejnych zatrzymań nietrzeźwych kierowców doszło na terenie gminy Brusy, tam policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych rowerzystów oraz kierowcę audi, który wsiadł za kierownicę pomimo, że wcześniej spożywał alkohol. Kolejne zatrzymania miały miejsce na terenie gminy Chojnice, policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę oraz kierowcę opla znajdującego się pod wpływem alkoholu.


Policja ponownie apeluje, nigdy nie prowadź po alkoholu! Przypominamy, że kierując w stanie nietrzeźwości, nie tylko narażamy się na odpowiedzialność karną oraz konsekwencje finansowe, ale przede wszystkim narażamy siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. PIŁEŚ, nie jedź!

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez redakcja

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.