Policyjny dron latał nad drogami powiatu chojnickiego i zarejestrował 7 wykroczeń

26 sierpnia br. na terenie województwa pomorskiego przeprowadzone były działania grupy „SPEED”. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach brał udział w tych działaniach jako wsparcie. Oprócz większej ilości radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych nad drogami powiatu chojnickiego pojawił się policyjny dron. Bezzałogowy statek powietrzny zarejestrował 7 wykroczeń.

Nad drogami powiatu chojnickiego pojawił się policyjny bezzałogowy statek powietrzny, który zarejestrował 7 kierowców, którzy nie stosowali się do znaków drogowych. Przez cały dzień funkcjonariusze ujawnili na drogach powiatu chojnickiego łącznie 18 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 18 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi. Łącznie skontrolowano 23 pojazdy z czego zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych.

Przypominamy, że do wypadków drogowych dochodzi nie tylko podczas złych warunków pogodowych. Sucha nawierzchnia, prosta droga oraz dobra widoczność powodują, że kierowcy przeceniają swoje umiejętności. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo uczestników dróg chojniccy policjanci planują kolejne działania również z użyciem drona, który jest skutecznym narzędziem w walce z piratami drogowymi.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.