Poseł Mrówczyński dumny z Oddziału Urologii i modernizacji ulicy Człuchowskiej

Na piątkowej – 1 grudnia – konferencji prasowej posła Mrówczyńskiego w biurze poselskim przy ulicy Sukienników 5, został ujawniony skład władz powiatowych PiS. Poseł Aleksander Mrówczyński został przewodniczącym, Bartosz Bluma – sekretarzem, Wojciech Rolbiecki – skarbnikiem, a Marek Rodzeń i Robert Matuszewski – członkami Zarządu. Poseł wyraził swoje poparcie dla kandydatury Marcina Wałdocha w wyborach uzupełniających do chojnickiej Rady Miejskiej. Jednym z postulatów kandydata jest umieszczenie chojnickiej Starówki na liście Pomników Historii. Na takiej liście Stary Rynek może być umieszczony najwcześniej w 2019 roku. Poseł Mrówczyński popiera pomysł Marcina Wałdocha. Wyjaśnił też, że kandydat startuje ze swojego komitetu – a nie z PiS – ponieważ, w wyborach uzupełniających PiS nie reprezentuje kandydatów. Ponadto, formalnie dużo łatwiej jest zorganizować swój własny komitet wyborczy, aniżeli pod szyldem partii.

Poseł podjął temat zachodniego obejścia Chojnic. Jego koncepcja miałaby uwzględniać obejście, które rozpoczyna się, jadąc w stronę Bytowa bezpośrednio za Ogrodami Działkowymi Metalowiec. Byłoby oddalone od osiedli – m.in. od Zamieścia przy ulicy Asnyka, przecinałoby ulicę Człuchowską lub też bezpośrednio przed miejscowością Topole – byłą drogę 22 – i przebiegać w stronę ulicy Sępoleńskiej. – To rozwiązanie jest moim zdaniem bardziej przyszłościowe – stwierdził poseł Mrówczyński.

W tygodniu poseł odbył spotkanie z burmistrzem Finsterem. Droga zaproponowana przez posła, przebiegałaby przez tereny gminno-miejskie. Natomiast obecnie planowana koncepcja zakłada przebieganie drogi wojewódzkiej przez tereny miejskie. – Ufam, że będzie to konstruktywna dyskusja, bo w odpowiedzi na moją propozycję, pan burmistrz zamknął dyskusję, przysyłając pismo, że to rozwiązanie nie jest dobre – zauważył Mrówczyński.

Jednym z omawianych przez posła punktów konferencji była modernizacja ulicy Człuchowskiej. – Cieszymy się bardzo, ja również, że jest ścieżka pieszo-rowerowa – wyraził swe uznanie poseł. – Bardzo mocno zabiegałem, żeby ta droga powstała. Rozmawiałem z wicewojewodą na ten temat. Cieszę się, że to zadanie zajęło wysokie, drugie miejsce. I cieszę się, że moja osoba też będzie poniekąd zapamiętana – podsumował. Poseł zaapelował również do burmistrza, żeby przy ulicy powstało lepsze oświetlenie na przejściu, przy miejscowości Topole. – Mamy się czym poszczycić i przy tym, poprawiło się znacznie bezpieczeństwo – zauważył entuzjastycznie Mrówczyński.

Ostatnim tematem poruszonym na konferencji był Oddział Urologiczny. Od 1 października oficjalnie funkcjonuje jako odrębny. – Chcę się pochwalić. Ubiegali się o to lekarze, ale ja przejąłem ten temat rok temu. Prowadziłem rozmowy z ministrem Radziwiłłem, z panem dyrektorem Bonną, wystosowywałem pisma, kilkakrotnie odwiedziłem szpital i dostrzegłem świetne wyposażenie. Zauważyłem, że oddział funkcjonuje przy chirurgii. Argumentując moje plany, zaznaczyłem, że działając odrębnie, Oddział Urologii znacznie wzbogaci ilość świadczeń – poinformował poseł. Prowadził też rozmowy z Dyrektorem NFZ w Gdańsku. W związku z dużym zapotrzebowaniem w całym województwie, dyrektor nie była przekonana do planu posła. Ostatecznie argumentem przekonującym okazały się statystyki. Poseł Mrówczyński zaznaczył, że wokół Chojnic – licząc powiaty człuchowski, bytowski, chojnicki, sępoleński, a więc potencjalnych pacjentów – mieszka ok. 400 tysięcy ludzi. – Najbliższy punkt, do którego my zmierzamy, to Kościerzyna, Bydgoszcz, Gdańsk. I my tym punktom medycznym, tam, gdzie jest urologia oddziału, nie zagrażamy. Warto przypomnieć, że urologia w Chojnicach funkcjonuje od dwóch lat. Gdyby funkcjonowała dłużej, weszłaby do sieci szpitali. – Chciałbym z tego miejsca podziękować i panu ministrowi, i pani dyrektor NFZ. No i życzę lekarzom jak najlepszych wyników, jak najmniej pretensji ze strony pacjentów, i żeby była jak największa dostępność urologii, bo jest nam ona bardzo potrzebna – zakończył Mrówczyński.

przez Jacek

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.