Praktyczne funkcje pralek – które są najbardziej przydatne?

Czego możemy wymagać od pralki, poza tym, żeby była cicha i sprawnie radziła sobie z każdą plamą? Okazuje się, że nowoczesne sprzęty mogą zaoferować nam o wiele więcej. Wciąż nie rozwieszą prania ani nie posegregują ubrań na kolory, ale bez wątpienia ułatwią nam życie. Porozmawiajmy o ciekawych funkcjach pralek.

Konieczność XXI wieku – energooszczędność

Ekologiczne rozwiązania wprowadzają producenci niemal wszystkich sprzętów AGD. Nic dziwnego – coraz bardziej zwracamy uwagę na nasz wpływ na środowisko. Oprócz tego energooszczędne funkcje to niższe rachunki. Które z nich znajdziemy w nowoczesnych pralkach?

Warto zwrócić uwagę na opcję odzyskiwania detergentów. Pralki posiadające taką funkcję pozwalają efektywnie wykorzystywać środki czyszczące i nie marnować ich. Dzięki pobieraniu środków z przewodów i pompy, a w drugiej kolejności z pojemników, pralka jest w stanie w pełni wykorzystać proszek czy płyn do płukania. Ubrania są czyste i pachnące, a my nie mamy poczucia marnowania produktów. Odmianą tej funkcji jest informowanie o wlaniu zbyt dużej ilości środków piorących do pojemników.

Ekologicznym rozwiązaniem jest też szybkie pranie. To program dostępny niemal w każdym modelu. Warto wybierać go nie tylko wtedy, gdy nie mamy czasu na wypranie się odzieży, ale przede wszystkim wtedy, gdy potrzebujemy jedynie odświeżyć ubrania czy inne materiały. Pralka pobiera mniej wody i energii do pracy.

Zobacz energooszczędne pralki w Neonet i zobacz, jak możesz zaoszczędzić.

Zabezpieczenia warte każdej ceny

Kupując nową pralkę, koniecznie sprawdź, jakie posiada zabezpieczenia. W nowoczesnych sprzętach znajdziemy ich coraz więcej.

Jednym z nich jest elektroniczne zabezpieczenie przed zalaniem łazienki. Zalania możemy uniknąć na kilka sposobów. Producenci stosują chociażby tzw. System Aqua Stop (dostępny w modelach marki Amica), które odcina wodę w wężu w razie awarii. Innym zabezpieczeniem jest czujnik w kształcie kostki umieszczany w najniższym punkcie pralki. Struktura czajnika przypomina gąbkę, która w kontakcie z wodą pęcznieje, a kiedy rozszerzy się do odpowiedniego poziomu, zamyka dopływ wody do pralki.

Funkcje ułatwiające życie

Energooszczędność i zabezpieczenia to nie wszystko, na co stać nowoczesne pralki. Na szczęście wiele z nich to prawdziwi pomocnicy, którzy ułatwiają wykonywanie prania, jak tylko mogą. Jak to robią?

Łatwe prasowanie. Ta opcja to prawdziwa gratka dla każdego przeciwnika prasowania. Niektóre modele potrafią prać tak, by ubrania jak najmniej się pogniotły. W tym celu stosują między innymi delikatne ruchy bębna. Wystarczy umiejętnie rozwiesić pranie, by niemal zapomnieć o prasowaniu.

Funkcja dla właścicieli zwierząt. Sierść na podłodze, ubraniach, pościeli… który właściciel czworonoga nie zmaga się z tym problemem? Jeśli nie możesz poradzić sobie z usunięciem sierści zwierzaka, zainteresuj się funkcją pupil czy pralki z odkłaczaniem – każdy producent może stosować inną nazwę. Funkcja pozwala na sprawne oddzielenie sierści od pranej odzieży.

Dodawanie odzieży. Prawdziwa gratka dla zapominalskich. Jeśli nie raz zdarzyło Ci się oddzielić od siebie parę skarpetek lub zapomniałeś o dorzuceniu do prania ulubionej bluzki, którą zamierzałeś jutro założyć – to coś dla Ciebie. Ubrania możemy dorzucić w każdym momencie, chociaż oczywiście warto zrobić to na najwcześniejszych etapach prania – o ile sobie o tym przypomnimy.

Zainteresowały Cię praktyczne funkcje pralek? Sprawdź pralki Bosch w Neonet i zdecyduj się na model, który sprawdzi się w Twoim domu.

artykuł partnerski

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.