Rozmowa z rektorem Wyższej Szkoły Humanistycznej Pomerania Januszem Gierszewskim podczas Dni Otwartych szkoły.

Co przygotowaliście państwo podczas Dni Otwartych dla wszystkich, którzy maja zamiar się uczyć w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnej jak i studiować na Waszej uczelni?

Dla wszystkich chcących studiować na naszej uczelni przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Mamy prawdziwą, żołnierską grochówkę, naszą szkole odwiedzą strażacy, są też i żołnierze, można sprawdzić swoje oko podczas strzelania, motocykliści, którzy jeżdżą z czarownicami. Wszystko to po to, aby pokazać, że jesteśmy szkołą otwartą.

Czyli od przedszkola do magistra?

Takie mamy hasło, od przedszkola może jeszcze nie, ale od szkoły gimnazjalnej do ponadgimnazjalnej poprzez studia do studiów magisterskich.

Czym wyróżniacie się państwo od innych uczelni?

Wystarczy spojrzeć na kierunki, które mamy. Podczas pierwszego roku powstania uczelni była to pedagogika, to pokazuje pewne nachylenie uczelni na wychowanie i kształcenie przyszłych pokoleń związanych ze szkolnictwem czy opieką na różnych etapach życia. To jest jakby początek. Mamy też potencjał , jeżeli kształcimy nauczycieli to chcemy tez aby nauczyciele pokazali swoje zdolności również w pracy zawodowej. Wyróżnia nas przede wszystkim związek ze szkolnictwem wyższym. Mamy doskonałych pracowników dydaktycznych, naukowych. Chcemy powiązać szkolnictwo wyższe z nauczaniem na poziomie gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Będę się u nas odbywać wykłady otwarte, przewidujemy indeksy dla uczniów. Wszystko to i atmosfera powoduje, że jesteśmy szkołą ciekawą, nową na tym rynku i warto do nas przyjść i o nas pamiętać .

Plany na przyszłość?

Mamy dwa nowe kierunki, wydział zamiejscowy w Kościerzynie, w tym roku otwieramy Zespół Szkół Chojnickich Pomerania. Rozwijamy się i nadal chcemy to robić. Umożliwiliśmy zrealizowanie dwóch doktoratów na innych uczelniach, kształcimy kadrę związaną z Chojnicami i jesteśmy miejscem dającym również prace . Zatrudniamy w umowach przeszło stu pracowników i to też powinno być zauważone.

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.