Rozmowa z Tomaszem Szatkowskim właścicielem firmy Elita

Wrócił do swojego miasta rodzinnego aby pokazać innym, że żeby zarabiać pieniądze nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Z Tomaszem Szatkowskim właścicielem firmy Elita rozmawiała Sylwia Tyborska

Działalność rozpoczął w 2008 r., natomiast od 2009 r. prowadzi w Chojnicach komis samochodowy. Wcześniej z żoną mieszkali i pracowali w Niemczech. Postanowili jednak wrócić, gdyż było to ich rodzinne miasto. Poza tym zawsze planował wrócić, bo jego zdaniem można w Polsce godnie żyć i zarabiać pieniądze, bez konieczności emigrowania poza granice naszego kraju.

Czym się zajmuje firma Elita ?

Głównym filarem firmy Elita jest komis samochodowy. Specjalizujemy się w autach dostawczych marki Renault , Opel, Nissan i Volkswagen. Oferujemy auta wyłącznie bezwypadkowe, na które udzielamy gwarancji rozruchowej. Klienci kupują u nas pewne i sprawdzone samochody. Naszymi odbiorcami są zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i duże firmy. Sprowadzamy również samochody na życzenie klienta. Ponadto oferujemy usługi przewozu osób oraz prowadzimy wypożyczalnię 9-osobowych busów.

Czy dzisiejsze czasy pana zdaniem sprzyjają prowadzeniu i rozwojowi firm ?

Kryzys jest bez wątpienia odczuwalny, w tym roku jest jeszcze gorzej niż w roku poprzednim. Firmy nie dostają już tak szybko kredytów czy leasingów i mają tym samym problemy z zakupem samochodów. My nacisk kładziemy głównie na sprowadzanie aut dostawczych dla firm w myśl zasady „robić jedno a dobrze” , jak dotąd skutecznie. Wszystkie informacje o firmie i aktualną ofertę można znaleźć na naszej stronie internetowej www.elita.otomoto.pl

Czym różni się pańska firma od innych branżowych firm ?

Oprócz działalności komisowej zajmujemy się również wypożyczaniem aut i przewozem osób do Niemiec, Holandii, Danii i Belgii. Naszym celem jest tworzenie firmy na jak najwyższym poziomie. Oferta autokomisu skierowana jest do klientów z całego kraju, natomiast z przewozów i wynajmu aut korzystają głównie lokalni mieszkańcy. Nasze samochody są bezpieczne i komfortowo wyposażone. Klienci są obsługiwani na jak najwyższym poziomie, priorytetem jest, by sprawnie i bezpiecznie dowieźć ich na miejsce. Również ceny za przejazd są konkurencyjne i negocjowane przy większej grupie osób.

Jakie ma pan zainteresowania poza samochodami?

W młodości byłem zawodnikiem Chojniczanki Chojnice, grałem w piłkę nożną do 22 roku życia. Do dziś gram, oczywiście dla zdrowia i przyjemności, nie zawodowo.

Jakie ma pan marzenia i plany na przyszłość ?

Mój plan na przyszłość to ciągłe sukcesywne doprowadzanie firmy do perfekcji. Chciałbym stworzyć markę z prawdziwego zdarzenia i aby klienci dzięki nam zmienili swoje podejście do kupowania aut w komisach. W końcu nie bez powodu nasza firma nazywa się Elita. Życzę sobie i innym, aby czasami absurdalne przepisy nie zniechęcały przedsiębiorców do prowadzenia działalności w Polsce. Aby nam wszystkim żyło się tutaj bezpieczniej i spokojniej. Mimo kryzysu będziemy działać dalej i nie zamierzamy się poddawać.

Bardzo dziękuję za rozmowę .
Sylwia Tyborska

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.