Rozpoczęły się działania „Bezpieczne Wakacje”

Od 19 czerwca do 1 września będą trwały działania „Bezpieczne Wakacje”. Zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym podczas wzmożonych przejazdów wakacyjnych jest ich głównym celem. Należy spodziewać się kontroli prędkości, trzeźwości oraz stanu technicznego pojazdu. Okres letni to także czas sprzyjający motocyklistom. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na użytkowników jednośladów.

Rozpoczęły się wakacje. Jest to czas wzmożonej pracy wszystkich służb. Między 19 czerwca a 1 września pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczne Wakacje”. Ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego podczas wzmożonych przejazdów. Dobre warunki atmosferyczne sprawiają, że kierowcy nagminnie przekraczają dopuszczalną prędkość, która jest główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Należy spodziewać się kontroli prędkości, trzeźwości oraz stanu technicznego pojazdu. Zwrócimy także uwagę na inne wykroczenia, które najczęściej są przyczyną zdarzeń drogowych. Nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewozu dzieci, brawura i alkohol – w przypadku tych wykroczeń nie należy liczyć na pobłażliwość policjanta.

Wakacje to także okres wyjazdów autobusami. W całej Polsce zostały utworzone punkty kontroli. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Przypominamy, że czas letni to także więcej niechronionych uczestników ruchu. Piesi oraz rowerzyści są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. Zachowajmy szczególną ostrożność, zwłaszcza w miejscach atrakcyjnych turystycznie. W obrębie przejść dla pieszych najczęściej dochodzi do wypadków. Rowerzystom natomiast przypominamy o korzystaniu z kasku, który nie jest obowiązkowy, ale potrafi uratować życie.

Przede wszystkim apelujemy o rozsądek podczas letnich wyjazdów. Za kierownicę może wsiąść tylko osoba wypoczęta oraz trzeźwa. Przed rozpoczęciem jazdy sprawdźmy stan techniczny pojazdu. Zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych. Wszyscy w samochodzie powinni mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Zaplanujmy przerwy oraz regularnie pijmy wodę. Bagaż powinien znajdować się w bagażniku. Ciężkie, przemieszczające się przedmioty są śmiertelnym zagrożeniem podczas zdarzenia drogowego.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.