Rozważania Lipcowe – Najaktywniejszy cyklista

Spodziewacie się, że napiszę o jakimś rekordziście?
Nie nie, choć przemierza kilometry każdego dnia. Wojciech Czapiewski, bo o nim myślę, od kilku lat walczy o lepsze warunki jazdy dla rowerzystów w Chojnicach i okolicy. Psioczyłem na wysokie krawężniki wysepki przy „blaszaku” na Kościerskiej, a na blogu rower-chojnice.blogspot.com wyczytałem, że Wojtek wystosował pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich i udowodnił, że nie spełniają one normy. Wkrótce zmieniono je na przyjaźniejsze cyklistom. Zniszczyłem dętkę na uskoku Sukienników- Kościuszki, a reakcja służb miejskich na zgłoszenie WCz, była błyskawiczna. Dodam, że o moich przygodach Wojtek dowiedział się w momencie, gdy dziękowałem mu za skuteczne interwencje. Porządne stojaki w miejsce „wyrwikółek”, zapadliska na ścieżkach, zmiany organizacji ruchu, beznadziejnie wysokie krawężniki, to tematy podjęte przez niego. Interweniował u zarządców dróg miejskich, powiatowych czy wojewódzkich, bardzo często skutecznie.

Ostatnio wspomagam go w batalii o ograniczniki parkowania na ulicy Młodzieżowej, gdzie zwyczajowo samochody zajmują sporą część ścieżki rowerowej, mając wystarczający zapas z tyłu pojazdu. Niestety, także piesi zbyt często utrudniają życie cyklistom dziarsko maszerując po pasie rowerowym. Dziękuję Wojtku, za to co już zrobiłeś i wiem, że dalej będziesz walczył. Salut!

Zadanie na wakacje.

Śledząc w umiarkowanym lub choćby minimalnym stopniu naszą rzeczywistość polityczną, nie sposób uniknąć wrażenia, ze niektórzy wypowiadający się mają nas za idiotów. Podobno nikt nam nie powie, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Nawet niewinne białe róże stały się „symbolem nienawiści i głupoty”. Świadczy to przede wszystkim o autorach podobnych słów. Bardziej niebezpieczne jest jednak dzielenie Polaków na różne sorty. Niektórzy chyba tylko wtedy potrafią funkcjonować . Takie słowa rzucane na górze i wypracowane tam schematy myślenia, dzielą nas na dole – w pracy, wśród znajomych czy w rodzinie. Spróbujmy w wakacyjny czas odejść od tych schematów i naładować pozytywnie akumulatory na cały rok. Życzliwe spojrzenie na drugiego człowieka, niezależnie od jego poglądów politycznych, uczyni nasz wypoczynek przyjemniejszym. Lato, to czas urlopów, koncertów, grillowania i dobrych spotkań z Rodziną i Znajomymi.

Dobrych spotkań, czego Państwu i sobie życzę

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.