Śmiertelne potrącenie pieszej na przejściu

Policjanci z Chojnic wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszej, do którego doszło dzisiaj rano na ul. Obrońców Chojnic. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że kierujący busem potrącił 75-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Niestety pomimo podjętej akcji ratunkowej mieszkanka Chojnic poniosła śmierć na miejscu. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Dzisiaj, kilka minut po godzinie 7.00 rano dyżurny chojnickiej komendy odebrał zgłoszenie o potrąceniu pieszej na przejściu. Do zdarzenia doszło na ulicy Obrońców Chojnic w Chojnicach. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci wydziału ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do ustalania szczegółów tego wypadku drogowego.

Mundurowi, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 26-letni kierujący busem jadąc od strony ul. Kościerskiej w kierunku ul. Gdańskiej, najprawdopodobniej nie zachował szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych i potrącił 75-letnią mieszkankę Chojnic, która przechodziła na druga stronę ulicy. Kobieta pomimo podjętej akcji ratunkowej poniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady, a technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną. Kierujący renault był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Zgodnie z poleceniem prokuratora od 26-latka została pobrana krew do badań laboratoryjnych na zawartość środków narkotycznych, a także został on zatrzymany do wyjaśnienia. Śledczy wyjaśniają okoliczności i dokładny przebieg zdarzenia.

Pamiętajmy, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo oraz stosować się do obowiązujących przepisów. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.