Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących

W najbliższą sobotę (13 kwietnia) w Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach odbędzie się po raz dziewiąty Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych, ubogich i potrzebujących. Na poczęstunek zaproszono ok. 220 osób, ale obecnych może być nawet 250.

Chcemy gościć więcej osób, dlatego zapraszamy również tych, którzy nie otrzymali zaproszeń, a chcieliby przyjść i poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Z poczęstunku może skorzystać każdy potrzebujący. Dla każdego drzwi będą otwarte – mówi Joanna Warczak, pomysłodawca i koordynator śniadania wielkanocnego. – Chcemy podzielić się wszystkim co mamy, tak, aby każdy czuł się oczekiwany. Zarazem bardzo dziękuję wszystkim tym, co każdego roku angażują się w śniadanie wielkanocne. Tym bardziej, że z roku na rok tych osób jest więcej. Dziękuję panu burmistrzowi, radnym, społeczności szkoły przy ul. Młodzieżowej, Bankowi Żywności, Powszechnej Szkole Humanistycznej „POMERANIA”, Medyczno-Społecznemu Zespołowi Szkół Policealnych, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, licznym sponsorom, osobom prywatnym i wolontariuszom. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy pomagają.

Dzięki hojności i pomocy wielu instytucji, firm i osób prywatnych na świątecznym stole nie zabraknie żurku, bigosu, klopsików, sałatek, tradycyjnych bab wielkanocnych, a także wielu innych ciast i potraw. Oprócz pysznych smakołyków i miłej atmosfery na gości, a zwłaszcza tych najmłodszych będzie czekało 70 paczek przygotowanych wspólnie przez przedszkolaków z Bajki, ich rodziców i pracowników placówki.

Początek śniadania wielkanocnego o godz. 10.30.

Zapraszamy!

źródło: Urząd Miejski Chojnice

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.