Spektakl „Meritum, to Ty?”

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 9 maja na premierę spektaklu „Meritum, to Ty?”, który utrzymany jest w konwencji recitalu teatralnego, gdzie pieśni pełnią rolę dopełniającą, komentując wydarzenia między głównymi bohaterami.

„Meritum, to Ty?” jest spektaklem o spotkaniu dwójki przyjaciół, artystów, których drogi przed laty rozeszły się w niewyjaśniony sposób. Ta para nawiązuje wirtualną korespondencję nie wiedząc tak naprawdę, kto jest po drugiej stronie. Następujące później spotkanie okaże się dla nich obojga bardzo ważne. Jest to spektakl o drodze do siebie, która czasem w kręty i nieprzewidywalny sposób splata ludzkie losy.

Ernest jest pisarzem, znanym z jednego dzieła. Ma na swoim koncie sukces literacki i nagrodę sprzed wielu lat. Potem już nie udało mu się napisać nic znaczącego. Utrzymuje się z kolejnych wydań swojej pierwszej powieści i tantiemów z kilku adaptacji teatralnych oraz z pisania tekstów piosenek dla zespołów disco polo. Do tego ostatniego nikomu się nie przyznaje. Wie to jedynie Gustaw, jego pianista, który pisze muzykę do tych tekstów.

Margo, jest uznaną pisarką, autorką komedii romantycznych. Jest bardziej celebrytką, niż artystką. W młodości marzyła o karierze scenicznej. W przygotowaniach do egzaminów do szkoły teatralnej pomagał jej wówczas Ernest. Niczego nie wyjaśniając zerwała z nim relację. Szukając inspiracji do nowej powieści dostaje od swojego wydawcy tajemniczy numer telefonu z informacją, że to idealny kontakt dla niej na taką okoliczność. Nie wie kto to jest i nie wie, że w przeszłości coś ich łączyło.

Tekst: Karolina Kasprzak – aktorka, autorka scenariuszy i kulturoznawca. Na co dzień współpracuje z Bydgoskim Teatrem Lalek Buratino. Jest współzałożycielką Teatru Alelale.
Teksty piosenek: Ryszard Stopa

Występują: Karolina Kasprzak, Ryszard Stopa, Sebastian Nowakowski

Sala kinowo-widowiskowa Chojnickiego Centrum Kultury
Czwartek 9 maja 2019 r., godz. 19:00
Bilety: 25 zł

Zapraszamy

źródło: Chojnickie Centrum Kultury

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.