Świeć przykładem na drodze. Odblaski ratują życie!

W ramach działań edukacyjno-profilaktycznych pod nazwą -„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”, policjanci chojnickiego wydziału ruchu drogowego w miniony piątek promowali używanie elementów odblaskowych na drodze. Bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza poza terenem zabudowanym ale nie tylko, w głównej mierze zależy od ich dobrej widoczności. Policjanci od lat mówią o tym jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększaniu widoczności pieszych i rowerzystów. Dobra widoczność jest jednym z najistotniejszych czynników bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego mundurowi po raz kolejny wręczali elementy odblaskowe niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

W czasie piątkowych działań na terenie gminy Czersk policjanci z chojnickiego wydziału ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym piesi w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego noszą obowiązkowe elementy odblaskowe. Policjanci zwracali także uwagę na rowerzystów i prawidłowe oświetlenie ich rowerów w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Świeć przykładem”.

Mundurowi rozmawiali z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego o obowiązku używania elementów odblaskowych np. kamizelek odblaskowych przez osoby poruszające się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Chojniccy policjanci zachęcali przy tym do tego, by pieszy korzystał z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.
W czasie akcji rozdano kilkadziesiąt samozaciskowych opasek odblaskowych, otrzymanych od Banku Spółdzielczego w Czersku, który wspiera prowadzone akcje chojnickich policjantów dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wszelkie działania profilaktyczno – informacyjne związane z bezpieczeństwem na drodze mają na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa, kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, jak również budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych.

Policja apeluje i przypomina: Świeć przykładem na drodze. Odblaski ratują życie!

 

źródło:Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.