Święta Wielkanocne

Święta Wielkanocne w tym roku przebiegały w nietypowych okolicznościach spowodowanych epidemią koronawirusa. Do służby każdego dnia zostało skierowanych więcej policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców, a wszystko po to, aby dbać o nasze życie, zdrowie i mienie, a także żeby nas chronić i pomóc uniknąć zagrożeń związanych z pandemią. Wynik wzmożonych służb policjantów na terenie powiatu chojnickiego pokazuje bardzo duże zdyscyplinowanie społeczeństwa, które w większości zastosowało się do obowiązujących przepisów, za co mundurowi bardzo dziękują .

Tegoroczne święta przez panujący na całym świecie koronawirus dla wielu mieszkańców naszego kraju przebiegały zupełnie inaczej niż te, które pamiętamy. W tym uciążliwym dla nas wszystkich okresie związanym z licznymi ograniczeniami i zakazami policjanci wraz z funkcjonariuszami straży miejskiej oraz żołnierzami WOT patrolowali ulice naszych miejscowości, aby ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa mundurowi sprawdzali parki, skwery, patrolowali plaże, ośrodki wypoczynkowe oraz miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób, a także wspierali służby sanitarne poprzez prowadzenie nadzoru nad osobami pozostającymi w kwarantannie. Podczas tych patroli funkcjonariusze sprawdzali, czy mieszkańcy powiatu przestrzegają wprowadzonych ograniczeń określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

Wynik wzmożonych służb policjantów na terenie powiatu chojnickiego pokazuje spore zdyscyplinowanie społeczeństwa, jednak nie wszystkie osoby stosowały się do obowiązujących obecnie przepisów związanych z nałożonymi na społeczeństwo zasadami. Niestety wciąż zdarza się, że osoby objęte kwarantanną lekceważą swój obowiązek, narażając tym samym innych mieszkańców swojej okolicy na zarażenie. Dwie takie osoby podczas kontroli policjanci ujawnili w Czersku i Chojnicach. O każdym z tych przypadków informowano służby sanitarne, które mogą nałożyć na te nieodpowiedzialne osoby wysoką karę pieniężną nawet do 30 tys. złotych.

Policjanci w tym czasie niezmiennie byli obecni również na drogach i pracowali przy dwóch kolizjach drogowych, w których jedna osoba jak się okazało kierowała w stanie po użyciu alkoholu.

Wynik wzmożonych służb policjantów na terenie powiatu chojnickiego pokazuje bardzo duże zdyscyplinowanie społeczeństwa, które w większości zastosowało się do obowiązujących przepisów, za co mundurowi bardzo dziękują. Szczególnie teraz ważna jest współpraca służb ze społeczeństwem oraz społeczeństwa ze służbami. Przecież walka z koronawirusem to nasza wspólna sprawa. Jedynie dzięki zrozumieniu powagi sytuacji i przestrzeganiu wprowadzonych restrykcji możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się tej choroby. Policjanci proszą o rozsądek, zrozumienie i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pomóżmy sobie nawzajem, żebyśmy w tym trudnym dla nas wszystkich okresie nie musieli podejmować tego rodzaju interwencji. Apelujemy – Policjanci są na służbie by dbać o Twoje bezpieczeństwo, a Ty #zostanWdomu.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.