Tłum dzieci przybył na mikołajkowe święto

W środowe, mikołajkowe – 6 grudnia – popołudnie, dzieci zwabione dochodzącą z siedziby Chojnickiego Centrum Kultury świąteczną muzyką, licznie przybyły na warsztaty plastyczne i spotkanie ze świętym Mikołajem.

Wraz z oczekującym przy wejściu świętym Mikołajem, na najmłodszych czekała też szeroka gama atrakcji. Rozpoczynając zabawę o godzinie 16:00, dzieci mogły opuścić gmach Chojnickiego Centrum Kultury o godzinie 19:00. Już przekraczając próg, dzieci były angażowane do wspólnego układania nieprzeciętnej wielkości puzzli o tematyce świątecznej. W sąsiadującym pomieszczeniu o odpowiednią atmosferę muzyczną zadbał Marek Kiziuk. Odbywała się tam również lekcja tworzenia małych, ozdobnych choinek.

Na drugim piętrze, odbywały się warsztaty plastyczne. Dzieci w towarzystwie rodziców i opiekunów tworzyły bożonarodzeniowe dekoracje. Najwięcej uwagi pochłonął ogromny arkusz papieru, na który pociechy przelewały swoje fantazje.

Instruktorzy ChCK przygotowali dla podopiecznych konkursy, gry i zabawy. Dzieci uczestniczyły we wspólnym śpiewaniu utworów.

Sala była przyozdobiona choinką i świątecznymi plakatami, namalowanymi przez dzieci. Święty Mikołaj czuwał nad pracami najmłodszych, a te wyraźnie były zaabsorbowane jego obecnością. Przytulały się do niego i wdawały w dyskusje. W warsztatach wzięli też udział rodzice. Była to wartościowa forma spędzenia wspólnego czasu ze swoimi pociechami. Oprócz dekoracji i nastrojowej muzyki, zabawę uświetniły także słodkie poczęstunki.

przez Jacek

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.