Trzymiesięczny areszt dla sprawców zabójstwa

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Chojnic, którzy są podejrzani o zabójstwo 40-letniego mieszkańca gminy Chojnice. Intensywna praca policjantów, przesłuchania świadków, zebrane informacje i wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, że mężczyźni brutalnie pobili swoją ofiarę. W miniony piątek po południu sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec tych mężczyzn trzymiesięczny areszt.

W minionym tygodniu w środę wieczorem policjanci zostali poinformowani, że w jednym z opuszczonych budynków na terenie Chojnic leży zakrwawiony mężczyzna. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce. Po wejściu do pomieszczenia na podłodze leżały zwłoki mężczyzny z licznymi obrażeniami na ciele. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

Śledczy przeprowadzili oględziny pomieszczenia, a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ślady kryminalistyczne. Na polecenie prokuratora ciało 40-letniego mężczyzny zostało przekazane do badań sekcyjnych. Śledczy bardzo intensywnie pracowali nad sprawą. Przesłuchiwali świadków i zbierali informacje, aby wyjaśnić wszelkie okoliczności i przyczyny śmierci mężczyzny.

W związku ze zdarzeniem w ciągu kilku godzin policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 48-lat, którzy jak ustalili policjanci, spożywali razem z ofiarą oraz innymi osobami alkohol. Podczas imprezy doszło do kłótni pomiędzy mężczyznami, co ostatecznie zakończyło się brutalnym pobiciem 40-latka. Zebrany przez policjantów w sprawie obszerny materiał dowodowy i wstępne wyniki sekcji zwłok dały podstawy do przedstawienia mężczyznom zarzutów zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

W piątek po południu podejrzani zostali przesłuchani przez prokuratora, który wystąpił do sądu, o zastosowanie wobec Chojniczan tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

[ngg src=”galleries” ids=”102″ display=”basic_thumbnail” override_thumbnail_settings=”1″ show_slideshow_link=”0″]

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.