Ukradł alkohol za 11 tys. zł !!!

Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali 23-letniego mieszkańca Chojnic podejrzanego o kradzież markowych alkoholi z jednego z marketów na terenie Chojnic. Wartość skradzionych trunków oszacowano na ponad 11 tysięcy złotych. 23-latek jak się okazało okradał też inne sklepy drogeryjne na terenie Człuchowa.  Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.

Chojniccy kryminalni uzyskali informacje, że w jednym z chojnickich marketów dochodzi regularnie do kradzieży markowego alkoholu. Pracujący nad tą sprawą policjanci szybko ustalili , kto i w jaki sposób wynosił kradziony towar ze sklepu. Przypuszczenia policjantów potwierdził dodatkowo zapis z monitoringu sklepowego, gdzie wytypowany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego sprawca, wielokrotnie pakował butelki z alkoholem do wózka sklepowego i wyjeżdżał z nim poza sklep nie płacąc za niego. Przedstawiciel sklepu wycenił skradziony towar na ponad 11 tysięcy złotych.

Ponadto policjanci pracując nad tą sprawą ustalili, że ten sam mężczyzna nie tylko kradł w Chojnicach, ale także dopuszczał się kradzieży w sklepach drogeryjnych na terenie Człuchowa, skąd ukradł z półek sklepowych różnego rodzaju perfumy i artykuły drogeryjne za ponad 650 złotych. Sklepowy złodziej został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił 23-letniemu chojniczaninowi przedstawić zarzuty kradzieży. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło:Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.