Oszustwa internetowe! Uważajmy!

Uważajmy na oszustwa internetowe !  Chojniccy policjanci każdego dnia przyjmują zawiadomienia o różnych oszustwach internetowych. Przestępcy wyłudzają dane do kont bankowych, kart kredytowych lub przesyłają fałszywe linki do stron, dzięki którym okradają konta nieświadomych niczego ofiar. Czasami także oferują towar lub usługi, których nie mają zamiaru przesłać czy wykonać.

Każdy, kto korzysta ze sklepów internetowych lub portali aukcyjnych, powinien mieć świadomość o działalności oszustów, którzy stale opracowują różne sposoby na bezprawne zdobycie pieniędzy. Najpierw starają się zdobyć zaufanie, a następnie proszą o pieniądze. Po otrzymaniu pieniędzy kontakt z oszustami się urywa.


Szanowni Państwo! Nie ma dnia, żeby chojniccy policjanci nie otrzymywali zgłoszeń od oszukanych mieszkańców powiatu chojnickiego, którzy przez nieostrożność w sieci tracą pieniądze, dlatego pamiętajmy o bezpieczeństwie przy korzystaniu z Internetu. Chrońmy swoje dane – nie podawajmy danych do logowania na konta bankowe czy numerów kart, w żadnym wypadku nie skanujmy i nie wysyłajmy zeskanowanych dokumentów takich jak na przykład dowód osobisty. Nie przekazujmy też żadnych poufnych informacji przez telefon. Nie klikajmy na podane linki i nie instalujmy w ten sposób aplikacji, aby nie narazić się na utratę oszczędności życia. Zanim przekażemy komuś kod blik, zastanówmy się, czy naprawdę go potrzebuje i skontaktujmy się z tą osobą telefonicznie. Być może w ten sposób unikniemy utraty pieniędzy. Nie podejmujmy żadnych decyzji w pośpiechu i zawsze zastanówmy się, czy warto inwestować oszczędności życia w Internecie.

przez redakcja

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.