Weekend majowy

policja

Przed nami długi weekend majowy. Jak co roku w powiecie chojnickim nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba patroli policyjnych. Tegoroczna majówka to również czas, kiedy w Polsce mamy ogłoszony stan epidemii i wprowadzone zostały ograniczenia. W trosce o życie i zdrowie policjanci wspólnie z innymi służbami kontrolują, czy osoby stosują się do wprowadzonych obostrzeń, w tym m.in. nakazu zakrywania twarzy oraz zachowania odstępu od drugiej osoby. Mundurowi zadbają również o bezpieczeństwo na drodze, a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę m.in. po alkoholu lub narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Przed nami długi weekend majowy. Tegoroczna „majówka” to również czas, kiedy walczymy z pandemią koronawirusa i w Polsce zostały wprowadzone ograniczenia. Od kilku tygodni chojniccy policjanci razem z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej prowadzą wzmożone działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Podczas wspólnych patroli mundurowi kontrolują m.in. osoby objęte kwarantanną domową, pojazdy poruszające się po ulicach miasta, a także zwracają uwagę na osoby przemieszczające się w przestrzeni publicznej, m.in. pod kątem nakazu zakrycia twarzy oraz zachowania minimalnego odstępu 2 metrów od drugiej osoby. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa policjanci, żołnierze i strażnicy miejscy sprawdzają też parki, skwery, rejon pasa nadmorskiego oraz inne miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób.  

Nasze działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa kontynuowane będą również w czasie „majówki”. W tych dniach na ulicach powiatu pojawi się też więcej patroli policyjnych, którzy zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców i osób poruszających się ulicami miasta. Ponadto funkcjonariusze w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach oraz wyposażeni w urządzenia do pomiaru prędkości będą obecni na głównych trasach komunikacyjnych. Podczas prowadzonych kontroli policjanci zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę m.in. po alkoholu lub narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. W trakcie długiego weekendu majowego funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę m.in. także na osiedla mieszkaniowe, lokale oraz parkingi osiedlowe, aby nie doszło tam do włamań i kradzieży. 

Majówka to nie może być czas wolny od ostrożności. Niestety zdarza się, a szczególnie teraz, kiedy aura na zewnątrz prawdziwie wiosenna, że niektórzy łamią wprowadzone ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa, o czym niejednokrotnie sami informują nas mieszkańcy obawiający się o bezpieczeństwo swoje jak i innych. Niestosowanie się do nakazów i zakazów sprawia, że policjanci muszą podejmować interwencję wobec osób, które nie stosują się do wprowadzonych obostrzeń. Przypominamy po raz kolejny, że piękna pogoda nie zwalnia nas z obowiązku noszenia maseczki w przestrzeni publicznej oraz zachowania odległości 2 metrów od innych osób. Przypominamy też, że grillowanie jest dozwolone tylko z osobami wspólnie zamieszkującymi. To nie jest czas na wspólne biesiadowanie i spotkania ze znajomymi oraz dalszymi krewnymi. 

Stosujmy się do wszystkich wprowadzonych ograniczeń i wspólnie zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dbajmy o życie i zdrowie nasze oraz innych! Apelujemy też do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają!

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.