Wywiad z właścicielem Winoteki Carmen

Kawałek słonecznej Hiszpanii w Chojnicach

Skąd wziął się pomysł na winotekę w Chojnicach?

Do tej pory w naszej okolicy amatorzy dobrego wina skazani byli na zakupy w sklepach sieciowych, gdzie można nabyć co prawda produkty ze znanych regionów winiarskich, ale najczęściej jest to wino produkowane przez wielkie spółdzielnie. Są to wina poprawne, ale brak im cech indywidualnych, czego każdy prawdziwy miłośnik wina poszukuje. Do Winoteki „Carmen” sprowadzamy wino z Hiszpanii z rodzinnych bodeg, gdzie winogrodnik na swoje wino wybiera najlepsze plony z najlepszej działki, często z lokalnych gdzie indziej nieuprawianych odmian winorośli.

Dlaczego zdecydowali się Państwo na wina sprowadzane z Hiszpanii?

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się wina ze słonecznej Hiszpanii. Tamtejsze winnice i bodegi przez ostatnie 30 lat przeszły prawdziwą rewolucję. Po spustoszeniu winnic przez szkodniki w nawiązaniu do tradycji iszpańskiego winiarstwa zaczęto odbudowywać produkcję wina z wykorzystaniem nowoczesnych metod. Skorzystano przy tym z wyjątkowych warunków klimatycznych i glebowych, co w połączeniu z niespotykanymi gdzie indziej odmianami winorośli dało różnorodne wina najwyższej jakości.

Jakich informacji na temat wina można się spodziewać w Winotece „Carmen”?

Każdy klient w Winotece będzie potraktowany w indywidualny sposób. Nasi doradcy pomogą wybrać odpowiednie wino i dostarczą wyczerpujących informacji o jego pochodzeniu, smaku i aromacie. Podpowiedzą z jaką potrawą najlepiej się skomponuje.

Jakie wina oferuje Winoteka „Carmen” ?

W naszej ofercie są wina dla każdego. Począwszy od najtańszych win stołowych, codziennych, poprzez wina jakościowe w bardzo przystępnych cenach, a skończywszy na winach z tzw. „górnej półki”. Każde z nich to wyjątkowy produkt z najlepszych roczników, z wyjątkowych owoców. To wino uszlachetniane poprzez leżakowanie w różnych rodzajach dębowych beczek. Wszyscy klienci zawsze znajdą u nas coś dla siebie.

O jakie wina najczęściej pytają Państwa klienci?

Największą popularnością cieszą się wina półwytrawne, zarówno białe i czerwone. Często też klienci pytają o wina słodkie, półsłodkie i musujące. Prawdziwi amatorzy wina poszukują jednak win wytrawnych. Niektórzy jednak po rozmowie z doradcą decydują się na zakup wina wytrawnego, mimo że deklarują inny smak. Cieszy nas też fakt, że przy kolejnych zakupach cała uwaga takiego klienta jest skoncentrowana na właśnie nowo poznanym winie wytrawnym.

Jacy klienci najczęściej odwiedzają winotekę?

Oczywiście to miłośnicy wina. Ludzie, którzy są ciekawi świata, podróżnicy. Kto w trakcie pobytu w Hiszpanii, we Włoszech, we Francji i innych krajach o wysokiej kulturze winiarskiej zafascynował się winem.

Co oprócz wina proponuje Winoteka „Carmen”?

Oprócz wina naszym klientom proponujemy typowo hiszpańskie przysmaki. Będą to oliwki, ośmiorniczki, kalmary, sardynki i rzadko spotykane w Polsce okładniczki – morskie ślimaki. Polecamy też wyjątkową oliwę oraz słodycze: miód rozmarynowy, z kwiatów pomarańczy, niezwykłe konfitury: z czarnych fig, cebuli , papryki i inne.

Jakie dodatkowe usługi oferują Państwo swoim klientom?

Staramy się odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Możemy uświetnić każdą imprezę rodzinną i firmową, organizując prelekcję na temat wina połączoną z jego degustacją. Wino często jest kupowane na prezenty, więc zapewniamy też odpowiednio dobrane opakowania. Na różnego rodzaju drewnianych skrzynkach do wina na miejscu grawerujemy życzenia, dedykacje czy logo firmy.

Gdzie można znaleźć Winotekę „Carmen”?

Nasza winoteka znajduje się w Chojnicach przy ul. Kasztanowej 4 w budynku PSB Mrówka. Jesteśmy do dyspozycji naszych klientów od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00, a w soboty od 10.00 do 15.00. Warto zaplanować sobie wizytę w Carmen przy okazji zakupów w okolicznych sklepach. Łatwo nas znaleźć kierując się kolorem hiszpańskiej flagi. Oprócz tego zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie dodatkowo można się zapoznać z naszą ofertą i skorzystać z możliwości zakupów w sklepie internetowym.

Dziękuję za rozmowę.

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.