Wypadek drogowy na obwodnicy Chojnic

Policjanci z Chojnic wczoraj popołudniu zabezpieczali miejsce wypadku drogowego, do którego doszło na obwodnicy miasta na drodze krajowej nr 22. Pracowali tam policjanci z ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. W efekcie wypadku dwie osoby z poważnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitali w Gdańsku i Bydgoszczy, gdzie przetransportowane zostały przy pomocy lotniczego pogotowia ratunkowego. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów, a także o zachowanie szczególnej ostrożności w wakacyjnym okresie wzmożonego ruchu.

Wczoraj około godz.10:25 na drodze krajowej nr 22 przy wjeździe na obwodnicę Chojnic doszło do wypadku drogowego z udziałem osobówki i auta ciężarowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca oplem corsa, 36-latka z Debrzna, zjeżdżając na obwodnicę w kierunku Człuchowa, wbrew zakazowi wykonując manewr zawracania, wjechała wprost pod prawidłowo jadący samochód ciężarowy marki daf, kierowany przez 53-latka z gminy Sławno. W efekcie tego manewru ciężarówka uderzyła w bok opla i oba pojazdy uderzyły w barierki oddzielające pasy ruchu. Kierująca oplem oraz 15-letnia pasażerka tego auta z ciężkimi obrażeniami wielonarządowymi trafiły do szpitali w Gdańsku i Bydgoszczy, kierujący autem ciężarowym nie odniósł obrażeń.

Funkcjonariusze pracujący przy tym zdarzeniu zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów z powodu powypadkowych uszkodzeń. Przebadali również  kierującego dafem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, był trzeźwy. Od kierującej oplem pobrana została krew do badań. Policjanci ruchu drogowego wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną i rozmawiali ze świadkami. Technik kryminalistyki sporządził szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ślady. Na podstawie zebranych na miejscu materiałów funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. 

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy ruch jest wzmożony, a wysokie temperatury powietrza zmniejszają naszą czujność i spowalniają reakcje na sytuacje drogowe.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.