Wystawa fotograficzna „Dusza moich korzeni”

Chojnickie Centrum Kultury i Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej w ramach festiwalu InterTony zaprasza na wystawę meksykańskiego fotografa Ivana Lobo, który będzie gościem festiwalu.

Seria zdjęć „Dusza moich korzeni” dała nazwę całej wystawie, ponieważ ukazuje różnorodność życia w Meksyku – jego zwyczaje, tradycje, kolory, czerń i biel, dobro i zło. Obrazuje kontrasty życia ludzi w kraju, który posiada wielkie bogactwo kulturowe i naturalne, który, mimo wszystkich problemów, zawsze znajduje duchowe dobro i szczęście w swoich korzeniach.
Wystawa składa się z pięciu serii fotograficznych, tworzących kolekcję prezentowaną w Chojnicach w Polsce.

Ivan Hernández Trejo, lepiej znany jako Ivan Lobo, jest meksykańskim fotografem dokumentalnym, który głównie skupia się na ocalaniu i utrwalaniu tradycyjnych rytuałów i uroczystości kultury ludu Otomi Hnahnu w centralnym Meksyku.

Jest pasjonatem obrazu, lecz jego praca nie ogranicza się do dokumentacji. Jako posiadacz złożonej osobowość lubi eksplorować . Widać to w ujęciach, melancholii zdjęć, ich romantyzmie i mistycyzmie, erotyce. W swoich pracach pokazuje znakomitą płynność doznań i uczuć, co daje obserwatorowi możliwość nie tylko cieszenia się obrazami, ale także użycia wyobraźni.
Początki jego pracy sięgają roku 2011. Zaczynał karierę przy wsparciu niemieckiego fotografa przyrody Thomasa Haug’a.
Cristina de la Concha – pisarka meksykańska

Wernisaż oraz spotkanie z autorem odbędzie się 12 czerwca o godz. 18:00 w sali wystawowej ChCK. Wystawa będzie czynna do 23 czerwca.

Zapraszamy!

źródło: Chojnickie Centrum Kultury

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.