XLII Kaszubska Wystawa Psów Rasowych

Tak samo, jak w poprzednich latach, tak i w tym roku ostatni weekend lipca należał do naszych czworonożnych przyjaciół. W sobotę 27 lipca przy Parku Wodnym w Chojnicach odbyła się VI Krajowa Wystawa Psów 2 grupy FCI (Pinczery, sznaucery, molosy, szwajcarskie psy górskie i do bydła), a dzień później, w niedzielę 28 lipca odbyła się XLII Kaszubska Wystawa Psów Rasowych.

Zarząd Chojnickiego Oddziału Związku Kynologicznego w Polsce oraz Komitet Organizacyjny wystawy poinformował nas, że w tegorocznej wystawie wzięli udział wystawcy z 14 państw, m.in.: z Polski, Czech, Niemiec, Rosji, Finlandii, Austrii, Holandii, Hiszpanii i Bułgarii, a nawet z tak dalekich krajów jak USA i Tajlandia.

Jak co roku, swoje stoiska miały firmy oferujące dosłownie wszystko, co jest potrzebne do hodowli, jak i należytego utrzymania pojedynczych psów w domu – od legowisk i narzędzi do higieny, po obroże i biżuterię z podobiznami czworonożnych pupili.

Wystawa w Chojnicach to bez wątpienia najdłuższa cykliczną impreza w naszym regionie, a rokrocznie letnie wydarzenia kynologiczne cieszą się bardzo dużą frekwencją i popularnością.

W tym roku łącznie mogliśmy oglądać 814 psów w 172 rasach. W sobotę mogliśmy zobaczyć aż 142 psy z 48 ras, a wśród klas wystawowych najwięcej zjawiło się psiej młodzieży (9-18 miesięcy), druga była klasa pośrednia (15- 24 miesięcy), a na trzecim miejscu klasa otwarta (wszystkie psy powyżej 15 miesięcy). Jak mówi wiceprezes Związku Kynologicznego w Polsce, Oddział Chojnice dla portalu www.chojnice.com – „Jeszcze tyle ras w Chojnicach nie mieliśmy”. Rzadko która wystawa psów rasowych w Polsce ma tak długą tradycję i zarazem cieszy się tak dobrą frekwencją jak chojnicka, a rozmiarem dorównuje wystawom w największych miastach Polski. Wielu hodowców i wystawców przyjeżdża do nas od lat.

W niedzielę było równie tłoczno. Najwięcej psiaków reprezentowanych było przez psią klasę młodzieży, potem klasę pośrednią i otwartą. Na wystawie zjawili się przedstawiciele coraz liczniejszej grupy dumnych ras polskich, takich jak: gończy polski, chart polski, ogar polski, polski owczarek nizinny czy polski owczarek podhalański. To właśnie polski owczarek podhalański wygrał konkurencję na najpiękniejszego psa rasy polskiej, natomiast najpiękniejszym psem z chojnickiego Oddziału Kynologicznego okazał się przepiękny biały bulterier. Serdecznie gratulujemy!

Ania Żmich, DOBRY TROP
(informacje dzięki uprzejmości Martyny Śpica, Vice Przewodniczącej ds. Hodowlanych Chojnickiego Oddziału ZKwP)

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.