XXVII Festiwal Sztuki Ulicznej „Chojnicka Fiesta” 2019

12 i 13 lipca zapraszamy na płytę Starego Rynku i do Fosy Miejskiej na 27 edycję festiwalu teatralnego „Chojnicka Fiesta” im. Eugeniusza Mikołajczyka. W Chojnicach ponownie zagoszczą najlepsze teatry uliczne z całego kraju, którym towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji.

PROGRAM

Piątek 12.07
22:00 „Dywidenda” Teatr Fuzja- Stary Rynek
23:00 „Szafa Show” Fundacja Sztukmistrze- Fosa Miejska

Sobota 13.07
12:00 Parada uczestników festiwalu z Chojnickiego Centrum Kultury na Stary Rynek
12:30 „Ale Cyrki” Teatr Szczęście: Klaun Feliks – Stary Rynek
13:30 „Reksio” Teatr Fuzja- Fosa Miejska
14:30 „Trzy świnki” Teatr Nemno – Stary Rynek
15:30 – Pokaz Samby Brazylijskiej – Samba ART— Fosa Miejska
22:00 „Poza czasem” Teatr Akt- Stary Rynek
23:10 „LightShow Bodypainting” Teatr Los Fuegos- Fosa Miejska

Imprezy towarzyszące:

  • warsztaty cyrkowe: Klaun Feliks
  • pokaz „Cyrk Podróżnych Mimów” Teatr Los Fuegos
  • pokaz Street Dance
  • żywe rzeźby
  • rysowanie karykatur
  • malowanie buziek

Sponsorem głównym festiwalu jest firma Zielone Domy.

Organizatorzy: Chojnickie Centrum Kultury i Urząd Miejski w Chojnicach

Opisy spektakli:

„DYWIDENDA” – TEATR FUZJA z Poznania

„Gra losowa 3D o wysokim poziomie ryzyka, przeznaczona dla osób dorosłych, gotowych na wszystko. Zmierz się z samym sobą – ZAGRAJ. ZASADY… z zasady nie obowiązują… liczy się szybkość, spryt, przedsiębiorczość, zdolność do poświęceń. Ciosy poniżej pasa dozwolone…”

Dywidenda jest teatralną odpowiedzią na wstrząsający światem kryzys ekonomiczny. Kryzys, którego geneza tkwi w ekonomii wirtualnej, gdzie obraz świata zamknięty został w wykresach i wzorach matematycznych, giełdowych ekranach, a sposoby obrotu pieniądza bardziej przypominają zasady gry hazardowej niż biznesu. Tylko jakie są reguły? Kto je ustala? Dlaczego z dnia na dzień, kolejne kraje Europy okazują się bankrutami, choć chwilę wcześniej były u szczytu prosperity. Wzrastające napięcia społeczne, niepewność i strach przeradzają się w manifestacje i rozruchy na ogromną skalę. W tym samym czasie wielka gra trwa w najlepsze. Akcja Dywidendy toczy się na największej w Polsce grze planszowej. Podejrzane interesy światowych funduszy i korporacji, ludzkie ambicje i chciwość – to świat w którym bohaterom-graczom przyjdzie toczyć walkę o zwycięstwo.

„SZAFA SHOW” – FUNDACJA SZTUKMISTRZÓW z Lublina

„Szafa Show” to zakręcone, szalone, prawdziwie ogniste uliczne widowisko, gdzie zdarzyć może się wszystko. Trzy niezwykłe postacie – Ninja, Panda i Dyrektor Cyrku prezentują fireshow, jakiego jeszcze nie widzieliście, z zaskakującym finałem, którego długo nie zapomnicie. Widowisko pełne jest gagów oraz interakcji z publicznością, przekraczając granice między fireshow a teatrem ulicznym.

„ALE CYRKI” TEATR SZCZĘŚCIE: KLAUN FELIKS z Krakowa

Sympatyczny Klaun Feliks opowiada swoje historie z podróży po świecie, podczas których poznał iluzjonistę, ćwiczył pod okiem świetnego żonglera i muzykował z wielką orkiestrą. Ale cyrki to pełna dowcipu klaunada, podczas której dzieci wspólnie z klaunem odkrywają swoje liczne talenty. Wszystkie dzieci zostają obdarowane przez klauna balonami i pięknymi plakatami z imienną dedykacją.

„REKSIO” TEATR FUZJA z Poznania

Reksio – kultowy bohater filmu animowanego oraz serii książek ożyje na oczach widzów w najnowszej produkcji Teatru Fuzja. Spektakl to zbiór najróżniejszych przygód uwielbianego przez dzieci i dorosłych sympatycznego psiaka i jego podwórkowej ekipy. Przyjaźń, współpraca, ciekawość świata, szacunek dla zwierząt – to wartości, które odnajdziecie w przedstawieniu. Nie zabraknie kolorowej scenografii oraz muzyki, którą będzie nucić długo po spotkaniu z „Reksiem”.

„TRZY ŚWINKI” TEATR NEMNO z Rzeszowa

Pewnego razu trzy małe prosiaczki dochodzą do wniosku, że kram, w którym zamieszkały jest już niewystarczającym dla nich domkiem. Postanawiają zbudować własne. Swoją pomoc oferuje Handlarz, właściciel owego kramu. Ta pozorna przysługa, staje się początkiem trzech różnych historii. Czy prosiaczkom uda się wybudować wymarzony dom? Kto jeszcze będzie chciał im w tym przeszkodzić? Przedstawienie powstało na podstawie baśni Braci Grimm. Spektakl adresowany dla widzów od 3 lat.

„POKAZ SAMBY BRAZYLIJSKIEJ” SAMBA ART z Warszawy

Samba Art to profesjonalny zespół samby i tańców brazylijskich. Założony przez tancerzy – Polkę Klaudię Łucyk i Brazylijczyka Jailsona De Oliveira. Pomysłodawcy zespołu mają na swoim koncie udział w najsłynniejszym karnawale świata – na Sambodromie w Rio de Janeiro:
2017 rok – parada ze zwycięską szkołą Mocidade Independente do Padre Miguel.
2018 rok – parada ze szkołą Acadêmicos de Santa Cruz na wysokiej, uznanej pozycji solistów.

Samba Art to nie tylko piękne tancerki o egzotycznej urodzie (Brazylia, Kuba, Nigeria, Polska), przystojni Brazylijczycy i spektakularne stroje, ale również najwyższy technicznie poziom tańca. Zespół nieustannie szkoli się podczas corocznych wyjazdów do Brazylii dbając o wysoki poziom pokazów. Tancerze grupy to również znani i cenieni instruktorzy tańca w najlepszych szkołach w Warszawie. Samba Art to również widowiskowe pokazy capoeiry w wykonaniu m.in. wicemistrza świata w sztuce capoeiry.

„POZA CZASEM” TEATR AKT z Warszawy

To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem pozwala spełnić swe marzenia, stać się na chwilę kimś innym. To moment, w którym możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas.
Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu. Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.

„LIGHTSHOW BODYPAINTING” TEATR LOS FUEGOS z Krakowa

Pokaz LightShow Bodypainting – połączenie malowania ciał z wykorzystaniem światła ultrafioletowego – to niezwykle ulotna i piękna sztuka. Pokazy artystyczne (taneczne, akrobatyczne, żonglerskie) w których ciała tancerzy są pomalowane od stóp do głów, pokaz malowania na żywo oraz modelki i modele w całościowym makijażu – to atrakcje wobec których nikt nie przejdzie obojętnie. Bodypainting to wyjątkowa propozycja dla wyjątkowych ludzi. Jej efekt wizualny i symboliczna niepowtarzalność zabierze widzów w niezapomnianą magiczną krainę barw, światła i ruchu…

Zapraszamy !

źródło: Chojnickie Centrum Kultury

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.