Ruszyła zbiórka na specjalistyczne auto

Faustyna Januszewska obchodziła niedawno 18 urodziny. Wymarzonym prezentem byłby dla niej specjalistyczny samochód.

Nastoletnia mieszkanka Chojnic, która od urodzenia zmaga się z wieloma poważnymi schorzeniami. Urodziła się z bardzo poważnymi wadami rozwojowymi, między innymi wodogłowiem i rozszczepem kręgosłupa. Początkowo lekarze nie dawali jej nawet szans na przeżycie. Mimo to dziewczyna żyje, a jej najbliżsi walczą o to, by warunki jej życia były jak najlepsze.

Faustyna niedawno obchodziła 18 urodziny. Rodzina przygotowała dla niej przyjęcie. Odbyła się mała uroczystość dla przyjaciół, rodziny oraz osób pomagających młodej chojniczance. Najlepszym prezentem byłoby jednak zakończenie zbiórki na przystosowanego do jej potrzeb busa.

Przez wzgląd na ciągłą potrzebę opieki medycznej, rodzina często przewozi ją do placówek specjalistycznych. Jest to możliwe tylko w pozycji leżącej. „Dotychczas robiliśmy to naszym rodzinnym samochodem, układając ją na tylnym siedzeniu. Problem polega na tym, że brakuje nam w nim miejsca, a Faustynka nadal rośnie. Koniecznie POTRZEBUJEMY SAMOCHODU, który zapewni jej komfort, a przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO podczas transportu. Nas samych nie stać na zakup przystosowanego auta, gdyż wszelkie środki finansowe ledwo wystarczają na pokrycie jej codziennej pielęgnacji.”

Rodziny nie stać na zakup pojazdu. Została na ten cel zorganizowana zbiórka pieniędzy.

Można ją wspomóc, wchodząc na stronę http://pomagam.pl/auto_dla_faustynki

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.