Zima a Twój samochód. Na co zwrócić uwagę?

Nadeszły pierwsze przymrozki. Każdy kierowca wie, że gdy zbliża się zima należy zadbać o swój samochód. Nawet ci początkujący kierowcy mają świadomość tego, że trzeba wykonać takie czynności jak wymianę opon z letnich na zimowe.

Co bardziej doświadczeni kierowcy wiedzą, iż opony to nie wszystko. W samochodzie przed okresem zimowym należy dokonać zdecydowanie więcej czynność, co wpłynie na bezpieczeństwo i jakość korzystania z auta zimą. Co zatem należy zrobić abyś spokojnie i bezpiecznie mógł używać samochód przez zimę?

Otóż w pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić płyny eksploatacyjne. Wśród nich są: płyn chłodniczy, płyn hamulcowy oraz płyn do spryskiwaczy.

Płyn chłodniczy, który możesz samodzielnie wymienić oraz zakupić odpowiedni na stronie www.AutoDoc.pl należy regularnie wymieniać. Okresy jakie podają producenci sięgają zazwyczaj pięciu lat. Mimo, iż część producentów nie podaje jak często należy wymieniać płyn chłodniczy zawsze możesz udać się na dobry warsztat samochodowy i sprawdzić stan owego płynu. Jeśli jego parametry mieszczą się w normie nie musisz go wymieniać.

Płyn hamulcowy jest niezwykle ważny dla dobrego działania układu hamulcowego. Zarówno w niskich jak i w wysokich temperaturach płyn hamulcowy powinien pozwolić na bezproblemową pracę hamulców. Jeśli nie wymieniałeś od wielu lat płynu hamulcowego uczyń to jak najszybciej!

Bardzo istotnym dla wygody oraz obsługi pojazdu jest płyn do spryskiwaczy. Jeśli nie wymieniłeś dotychczas płynu z letniego na zimowy, uczyń to jak najszybciej! Brak możliwości oczyszczenia przedniej szyby, gdy jest ona zamarznięta, czy też zabrudzona błotem pośniegowym to wielki problem.

Z pozostałych istotnych czynników związanych z okresem zimowym które wpływają na bezpieczeństwo w trakcie zimy jest konieczność sprawdzenia zawieszenia samochodu. Warto uczynić to na stacji kontroli pojazdów lub w zaufanym warsztacie samochodowym. Jeśli jakiś podzespół jest już zużyty koniecznie go wymień na nowy. Pamiętaj, że część prostych napraw możesz wykonać sam, a potrzebne podzespoły bez problemu zakupisz na portalach internetowych i to na dodatek w bardzo dobrych cenach.

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.